Apache Bicycles zařadil do své nabídky elektrokola poprvé v roce 2008, tedy před více jak deseti lety. Za tu dobu se stal jedním z lídrů na trhu s elektrokoly nejen v České republice, ale prakticky v celé střední Evropě. Při vývoji elektrokol se zaměřuje především na jejich funkčnost a spolehlivost. Důraz přitom klade na přeciznost montáže a kvalitu. Většina používaných komponent tak pochází od renomovaných výrobců jako například Shimano, SR Suntour, Schwalbe, Ritchey,  LG, Bosch, Bafang a nově také CompDrive. Nelze než konstatovat, že modelová řada elektrokol Apache 2019 prošla velkou inovací a navíc přibyly zcela nové modely horských a sportovních elektrokol.

Elektrokola Apache MX 2019

Horská a sportovní elektrokola Apache s označením MX

"oblíbená horská a sportovní elektrokola pro každodenní použití v terénu a zpevněných cestách"

Horská a sportovní elektrokol Apache s označením MX mají zcela přepracovaný rám z lehké slitiny Alu, částečně integrovanou baterii, barevou ovládací jednotkou a léty prověřený silný středový pohon Bafang MaxDrive s vysokým kroutícím momentem. Pohonná jednotka je v rámu uložena pod úhlem 40 stupňů, čímž bylo dosaženo nejen sportovnějšího vzezření, ale především lepší průchodnosti členitým terénem. Nastavení pohonu je možné díky "chytrému" softwaru snadno upravit a to včetně možnosti zvýšení rychlostních limitů. Na spodní trubce rámu je umístěná moderní baterie LG Li-Ion s kapacitou  36V/13 Ah (468 Wh) nebo 36V/16 Ah (576 Wh) a dojezdem až 160 km na jedno nabití. Kvalitní vzduchová vidlice s ovládáním z řidítek, přesné 10-ti rychlostní řazení i široké ráfky se postarají o to, abyste si jízdu terénem užili tak, jako nikdy předtím. S pomocí silného středového pohonu snadno zdoláte vše, co se vám odváží postavit do cesty.

Elektrokola Apache MX-I 2019

Horská a sportovní elektrokola Apache s označením MX-I

"ladnost a čistota tvaru rámu s integrovanou baterií a silným středovým pohonem"

Zcela nová řada horských a sportovních elektrokol Apache s označením MX-I má rám vyrobený z lehké slitiny Alu a integrovanou baterii LG Li-Ion o kapacitě 36V/16 Ah (576 Wh) nebo Panasonic Li-Ion o kapacitě 36V/17.5 Ah (630 Wh), která opticky splývá se spodní rámovou trubkou a vytváří tak čistý elegantní design, barevnou ovládací jednotku a léty prověřený silný středový pohon Bafang MaxDrive s vysokým kroutícím momentem. I v tomto případě je možné parametry pohonu díky "chytrému" softwaru snadno upravit a to včetně možnosti zvýšení rychlostních limitů. Integorvaná vysokokapacitní baterie umožňuje dojezd až 175 km na jedno nabití. Samozřejmostí je přední odpružená vidlice se zavíráním z korunky a spolehlivé 9-ti nebo 10-ti rychlostní řazení. Nechybí ani hydraulické kotoučovky s brzdovými kotouči o průměru 180 mm, které elektrokolo bezpečně zastaví za každých okolností.

Elektrokola Apache Comp 2019

Horská a sportovní elektrokola Apache s označením Comp

"lehké řazení jako na běžném kole a bezkonkurenčně nízká váha"

Zcela nová řada horských a sportovních elektrokol Apache s označením Comp mají rám z lehké slitiny Alu, částečně integrovanou baterii a zcela nový integrovaný česko-japonský středový pohone CompDrive C18, který je při hmotnosti 2.9 kg o kilogram lehčí, než pohony konkurenčních značek. Pohon využívá patentovanou technologii Gear Sensor GSGI, která umožňuje plynulé a komfortní řazení a zároveň prodlužuje životnost celého řadícího systému. Na spodní rámové trubce je umístěná moderní baterie LG Li-Ion s kapacitou  36V/16 Ah (576 Wh) a dojezdem až 160 km na jedno nabití. Přesné 10-ti rychlostní řazení v kombinaci se snímačem řazení Gear Sensor GSGI zaručuje hladké řazení jako na běžném kole a  jezdec se tak může plně soustředit na svůj výkon. Nechybí ani spolehlivé hydraulické kotoučové brzdy s brzdovými kotouči o průměru 180 mm. O dokonalé splynutí jezdce s elektrokolem v jeden celek  se postarají i značkové gripy a sedlo Ergon, které jsou v této cenové relaci nadstandardem, stejně jako vzduchová vidlice s ovládáním z řidítek a s pevnou osou. Pomyslným bohusem je možnost propojení chytrého telefonu s ovládací jednoutkou pomocí speciální aplikace.

Elektrokola Apache Payat 2019

Trailová elektrokola Apache s označením Payat Comp

"snadná průchodnost terénem díky trailové geometrii, kombinaci kol 27.5"/29" a nízké váze"

Trailová elektrokola Apache Payat Comp jsou horkou novinkou z dílny Apache. Jsou vybavená novým česko-japonským středovým pohonem CompDrive C18, který je při hmotnosti 2.9 kg o kilogram lehčí, než středové pohony konkurenčních značek. Tento pohon využívá patentovanou technologii Gear Sensor GSGI, která umožňuje plynulé a komfortní řazení a zároveň prodlužuje životnost celého řadícího systému. Moderní baterie LG Li-Ion s kapacitou  36V/16 Ah (576 Wh) je do rámu částečně integrovaná, což přináší  oproti zcela integrované baterii další váhovou úsporu a proto Apache Payat Comp osloví především jezdce, kteří u elektrokola očekávají co nejnižší hmotnost. Každopádně tím největším pomyslným bonusem je bezesporu kombinace předního 29" kola a plusového zadního 27.5" kola. Spolu s trailovou geometrií rámu tato koncepce dodává elektrokolu na špičkové obratnosti, která jde ruku v ruce s vynikajícím výkonem pohonu CompDrive C18. Ovládací jednotka s tlačítky pod řídítky zvyšuje komfort ovládání elektrokola a navíc umožňuje pomocí aplikace propojení s mobilním telefonem. Kromě záznamu trasy a jízdních dat je tak možné sledovat a vyhodnocovat i další zajímavé hodnoty v závislosti na profilu terénu a výkonu pohonu.

Testovací centrum

Vybrané produkty dlouhodobě testujeme a výsledky pravidelně publikujeme v časopise Electric Bike Action CZ.

Bezpečný nákup

zkušenosti s elektrokoly od roku 2009

obvyklé doručení do 3 pracovních dnů

90% zboží ihned skladem

vstřícný přístup k zákazníkovi

stabilní a silná společnost

  • CompDrive Systems

    Unikátní středové pohony založené na kombinaci konstrukce japonského hardware a české řídící jednotky se software s kombinací indikace polohy zařazeného rychlostního stupně díky snímačům řazení Gear Sensor GSGI.

  • Bafang MaxDrive

    Léty prověřený středový pohon s vysokým kroutícím momentem, velmi nízkou hlučností, vysokou spolehlivostí, otevřenou platformou a v neposlední řadě také výbornou pořizovací cenou a následnou nízkou cenou servisních prací a náhradních dílů.

  • Bafang BBS

    Středové pohony v podobě přestavbových elektrosad, vynikají především lehkostí, jednoduchostí instalace a v neposlední řadě také nízkými pořizovacími a následně i provozními náklady. Umožňují z většiny běžných jízdních kol dostupných na našem trhu vyrobit kvalitní elektrokolo.