• POHONY
  • Středové pohony CompDrive Systems

Integrovaný středový pohon CompDrive Systems je založený na kombinaci konstrukce japonského hardware a české řídící jednotky se software s kombinací indikace polohy zařazeného rychlostního stupně díky snímačům řazení Gear Sensor GSGI. Pro jezdce tento systém představuje zcela unikátní technické řešení.

Středový pohon CompDrive Systems C17

Proměnná doba omezení otáček motoru při řazení - uskutečňuje se na základě aktuální polohy přehazovačky (přesmykače) a specifikovaných parametrů v kombinaci se sběrem dat systému. Toto řešení umožňuje minimalizovat dobu snižování točivého momentu motoru při změně zařazeného převodu a současně zabraňuje opětovnému spuštění motoru před dokončením řazení. Parametry řazení jsou definovány jezdcem prostřednictvím LCD ovládací jednotky, podle individuálně přednostní pedálové kadence jezdce (frekvence šlapání) a několika hodnot parametrů časového posunu.

Doporučené přeřazení na optimální převodový stupeň - na základě optimálního využití účinnosti motoru v kombinaci s dalšími daty shromážděnými ze systému. Cílem je šetřit energii baterie s ohledem na optimální výkon motoru a maximalizovat dojezdovou vzdálenost na jedno nabití baterie. Doporučené přeřazení probíhá formou grafických symbolů "šipek" zobrazených na LCD ovládací jednotce.

Zobrazená informace o zařazeném převodovém stupni na LCD ovládací jednotce - pohonná jednotka CompDrive Systems je vybavená bezsenzorovým řídicím systémem, který umožňuje vyladit chování systému nastavením různých parametrů.

Snímač řazení Gear Sensor GS-GI

Ovládací jednotka Comp Side je navržená pro umístění na levou stranu řidítek. Její konstrukce je odolná proti poškození a současně kompatibilní s ovladačem řazení pro přední měnič (řadící páčkou pro přesmykač). Zobrazuje informace, na které jste zvyklí u běžných tachometrů. Navíc šetří místo na řidítkách.

Ovládací jednotka Comp Center je navržená pro umístění na střed řidítek. Součástí je dálkový ovladač, který se umisťuje na levou stranu řidítek. Její konstrukce je odolná proti poškození a současně kompatibilní s ovladačem řazení pro přední měnič (řadící páčkou pro přesmykač). Zobrazuje informace, na které jste zvyklí u běžných tachometrů.

Ovládací jednotka Comp Side
Ovládací jednotka Comp Side

Ovládací jednotka Comp RM1 - navržená pro umístění na levou stranu řidítek. Její konstrukce je odolná proti poškození a současně kompatibilní s ovladačem řazení pro přední měnič (řadící páčkou pro přesmykač). Ovládací jednotka je vybavená funkcí Bluetooth a pomocí speciálně navržené aplikace APP umožňuje komunikovat s chytrým telefonem (smart phone) vybaveným operačním systémem Android. Není to však podmínkou – umožňuje ovládat elektrokolo i bez použití chytrého telefonu. Funkce pro nastavení případně obnovení systému nebo aktualizaci firmwaru není součástí dálkového ovladače a provádí se výhradně výrobcem nebo prodejcem pomocí chytrého telefonu přes aplikaci APP, uživatel (jezdec) má k dispozici funkci resetování a aktualizace firmwaru.

Ovládací jednotka Comp RM1

Inteligentní aplikace APP pro chytré telefony - placená aplikace pro prodejce (servisní střediska) obsahuje funkci SET UP  - zobrazuje funkce pro nastavení systému, obnovení systému, aktualizaci firmwaru, dále také funkci aktuální pozice předního a zadního měniče převodů a funkci doporučené přeřazení na optimální převodový stupeň. V případě bezplatné aplikace pro uživatele (jezdce), je zobrazována pouze funkce SYSTEM.

Zobrazovací jednotka Comp RM1Zobrazovací jednotka Comp RM1Zobrazovací jednotka Comp RM1Zobrazovací jednotka Comp RM-1Zobrazovací jednotka Comp RM-1Zobrazovací jednotka Comp RM-1Zobrazovací jednotka Comp RM-1

Parametry středového pohonu CompDrive Systems C17 - nominální výkon 250W, maximální výkon až 500W, napětí 36V, proud až 20A, kroutící moment 80 Nm, Torque Sensor (tlakový snímač), Gear Sensor GSGI (snímač řazení), LCD ovládací jednotka (volitelná ze tří variant), jeden převodník (38 zubů) nebo dva převodníky (44 zubů) s uchycením pomocí unašeče (rozteč 104 mm), kliky (délka 170 mm), rozměry pohonné jednotky 252 mm x 167 mm (délka x výška), váha 3.8 kg.


Pohonná jednotka CompDrive Systems C17

Parametry středového pohonu CompDrive Systems C18 - nominální výkon 250W, maximální výkon až 500W, napětí 36V, proud až 20A, kroutící moment 80 Nm, Torque Sensor (tlakový snímač), Gear Sensor GSGI (snímač řazení), LCD ovládací jednotka (volitelná ze tří variant), jeden převodník (38 zubů) nebo dva převodníky (44 zubů) s uchycením pomocí unašeče (rozteč 104 mm), kliky (délka 170 mm), rozměry pohonné jednotky 221 mm x 146 mm (délka x výška), váha 2.9 kg.

Pohonná jednotka CompDrive Systems C18

V roce 2018 jsme do naší nabídky jako jedni z prvních zařadili horské elektrokolo  Achilles Rebel Comp a horské elektrokolo Totem Falcon s integrovaným středovým pohonem  CompDrive Systems C17, který je navržený pro sportovní a horská elektrokola. V roce 2019 rozšiřujeme naší nabídku o sportovní a horská elektrokola Apache se středovými pohony CompDrive Systems C18.

Trailové elektrokolo Apache Payat Comp 3

Testovací centrum

Vybrané produkty dlouhodobě testujeme a výsledky pravidelně publikujeme v časopise Electric Bike Action CZ.

Bezpečný nákup

zkušenosti s elektrokoly od roku 2009

obvyklé doručení do 3 pracovních dnů

90% zboží ihned skladem

vstřícný přístup k zákazníkovi

stabilní a silná společnost

  • CompDrive Systems

    Unikátní středové pohony založené na kombinaci konstrukce japonského hardware a české řídící jednotky se software s kombinací indikace polohy zařazeného rychlostního stupně díky snímačům řazení Gear Sensor GS-GI.

  • Bafang MaxDrive

    Léty prověřený středový pohon s vysokým kroutícím momentem, velmi nízkou hlučností, vysokou spolehlivostí, otevřenou platformou a v neposlední řadě také výbornou pořizovací cenou a následnou nízkou cenou servisních prací a náhradních dílů.

  • Bafang BBS

    Středové pohony v podobě přestavbových elektrosad, vynikají především lehkostí, jednoduchostí instalace a v neposlední řadě také nízkými pořizovacími a následně i provozními náklady. Umožňují z většiny běžných jízdních kol dostupných na našem trhu vyrobit kvalitní elektrokolo.